Обласні установи потребують термінового ремонту

Під час робочої зустрічі заступника голови Запорізької облради Владислава Марченка із заступником головного лікаря з медичної частини комунальної установи «Обласний клінічний наркологічний диспансер» Запорізької обласної ради Оксаною Панкратовою було представлено нагальні потреби установи.

Владислав Марченко ознайомився зі станом установи та напрацьованими керівництвом установи шляхами його покращення. Так, відділення потребують нагального ремонту та реконструкції кімнат гігієни, на останньому поверсі відсутні кондиціонування та можливість провітрювання приміщення, що гостро відчувається в спекотні дні й негативно впливає на процес одужання пацієнтів. Оксана Панкратова зауважила, що в одному з відділень через відсутність системи вентиляції та кондиціонування, енергозберігаючих вікон, влітку спекотно, а взимку – холодно. Установа потребує коштів на розробку проектно-кошторисної документації та проведення робіт із заміни вікон – після цього можна буде приступити до подальшого покращення стану диспансеру. Також заступник головного лікаря відзначила нестандартність проектів через специфіку пацієнтів, адже безпечними мають бути умови  перебування пацієнтів у лікарні, роботи персоналу та знаходження відвідувачів на території установи.

Також серед проблем диспансеру наявність підводних вод під будівлею через які будівля має пошкодження – ззовні та зсередини майже 10 років тому був зроблений температурний шов, але проблему він не вирішив й наразі необхідне проведення додаткових робіт для підтримки будівлі.

У підсумку зустрічі, Владислав Марченко переконався в наявності розроблених проектно-кошторисних документів на частину проектів, попередні розрахунки щодо можливих витрат на кожний етап покращення стану будівлі та установи й запевнив, що після ретельного вивчення наявних документів буде відстоювати інтереси установи перед депутатським корпусом.

- За словами заступника головного лікаря, до профільного департаменту облдержадміністрації були своєчасно подані проектно-кошторисні документи для проведення ремонтних робіт, але чомусь вони не були включені до бюджетного питання на минулій сесії. Це означає, що найближчим часом у цій установі не розпочнуться роботи, направлені на покращення умов лікування пацієнтів з усієї області, та не стане людською температура у палатах людей, яким гостре необхідне лікування, - фінансування пройшло повз проект, який необхідно та можливо втілити в життя вже цього року. Я буду піднімати це питання перед депутатами обласної ради, бо комунальні заклади та установи обласної ради, особливо які виконують соціально-необхідні функції для громади та роблять реальні кроки для свого вдосконалення, мають отримувати підтримку обласної ради, - відзначив Владислав Марченко.

Дата публікації: 
08.08.2017