Обласні програми отримали додаткове бюджетне фінансування

З поміж 47 питань, які сьогодні депутати розглянули на позачерговій сесії обласної ради, переважна більшість  стосувалася внесення змін до обласних програм, і, зрештою, прийняття змін і доповнень до обласного бюджету на 2019 рік.

Прийняття рішень проходило в гарячих дискусіях, депутати вносили свої пропозиції та зауваження і одноголосно підтримали проект рішення «Про внесення змін і доповнень до рішення обласної ради від 20.12.2018№ 63 «Про обласний бюджет на 2019 рік» з відповідними правками.

За словами голови Запорізької облради Григорія Самардака, в цілому депутати перерозподілили 482,3 млн. грн.,  наповнивши фінансуванням важливі обласні програми.

-Я розумію депутатів, які висловлюють занепокоєння стосовно того, що важливі фінансові рішення приходиться приймати в стислі строки. Обласна державна адміністрація чотири рази зверталася з офіційними листами до обласної ради з проханням призначити позачергову сесію для вирішення питань перерозподілу бюджету розвитку. Лише після детального вивчення всіх питань, проект рішення було винесено на сесію. З прийняттям змін до бюджету додаткове фінансування отримали заклади охорони здоров’я, освітні заклади та комунальні підприємства, а також інфраструктурні проекти з будівництва на територіях, - наголосив Григорій Самардак й висловив переконання, що завдяки вчасно прийнятим змінам до бюджету, виділені кошти також будуть освоєні  вчасно і з максимальним ефектом для громади області.

Додатково: Завдяки прийнятим рішенням  видатки обласного  бюджету  збільшено на 482,3 млн. грн.. В тому числі: 19 млн. грн. – екологічний фонд, кошти якого будуть спрямовані на природоохоронні заходи; 20,7 млн. грн. – дорожній фонд; 21,5 млн. грн. – субвенція на будівництво доріг та ін..

Загальний ресурс обласного бюджету в сумі 334,4 млн. грн. буде спрямовано по таким основним напрямкам:

  • 18,8 млн. грн. – програма сприяння виконанню депутатських повноважень;
  • 47,9 млн. грн. – регіональна програма будівництва;
  • 51,7 млн. грн. – регіональна програма «Питна вода Запорізької області»;
  • 83,9 млн. грн. – капітальні та поточні видатки комунальних установ;
  • 132 млн. грн. – інші галузеві програми.

На галузеві програми спрямовано  208,7 млн. грн.. З них:

-розвиток освіти  -  9, 5 млн. грн..

-охорона здоров’я – 39 млн. грн..

-культура і туризм – 9,7 млн. грн..

-соціальний захист – 70,9 млн. грн..

-підтримка молоді та фізичної культури – 16,2 млн. грн..

-профілактика правопорушень, громадської безпеки та підтримки військових частин Збройних Сил України – 23,4 млн. грн..

-агропромисловий розвиток – 6,7 млн. грн..

-житлово-комунальне господарство – 6,5 млн. грн..

-промисловість та розвиток інфраструктури – 4,2 млн. грн..

-зовнішньоекономічна діяльність – 1,5 млн. грн..

-інші програми – 20,1 млн. грн..

Крім того, депутати прийняли рішення про виділення 631 тис.грн.  на обстеження будівлі, розробку проектно-кошторисної документації та отримання експортного звіту щодо капремонту приміщення для КУ  Комунальна установа «Запорізьке обласне бюро судово-медичної експертизи» Запорізької обласної ради.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
14.03.2019