Мистецтво об’єднало на Запоріжчині 20 майстрів з чотирьох країн

20 митців з України, Республіки Білорусь, Республіки Чехія, Словацької Республіки зібрав ХІІ Міжнародний мистецький пленер «Дивосвіт-2018», який проходить на базі комунального закладу «Малобілозерська спеціалізована школа-інтернат ІІ-Ш ступенів «Дивосвіт» Запорізької обласної ради. Девізом цьогорічного пленеру стало гасло - «Мистецтво, що об’єднує».

У своїх роботах учасники пленеру розкривають патріотичні мотиви, історію Таврійського краю, запорізьких степів, сімейні та духовні цінності. Митці під час пленеру обмінюються досвідом, різними техніками та надихаються на наступні творіння.

Аліна Симкович з Ужгорода відзначила, що школа «Дивосвіт» та організатори забезпечують учасників глиною, пічками, іншими матеріалами, які необхідні для роботи.

-Даний захід – дуже гарний досвід для художників, можливість поспілкуватися з однодумцями, обмінятися техніками роботи та практичними напрацюваннями щодо властивостей матеріалів. Особливо приємно це робити на базі «Дивосвіту», який надає необхідне для створення своїх витворів, - сказала Аліна Симкович.

Для учасника зі Львова Сергія Жолудя пленер – це майданчик, де є всі можливості, умови для розвитку учасників і в кераміці, і в глині, і в живописі, і в скульптурі. На його переконання кожен учасник приносить щось своє, що розвиває всіх «дивосвітівців».

Традиційно куратором пленеру став Олександр Жолудь - художник-монументаліст, скульптор, член Національної спілки художників України.

- Пленер пройшов на високому рівні, в ньому взяли участь і досвідчені митці, і навіть ті, хто вперше взяв глину до рук. Окрім звичної техніки виробництва, цього року буде представлена «палаюча» скульптура – це тренд, який виглядає дуже ефектно під час презентації. Щодо статусу, то нарешті ми відновили пленер як міжнародний! Дуже радий, що «Дивосвіт» живе та буде жити віками. А молодь, яка бере участь в пленері,  яка прославляє Україну по світу, - талановита, й в України є майбутнє, поки ми шануємо нашу історію, - наголосив Олександр Жолудь.

Керівник закладу - лауреат Премії Верховної Ради України, кандидат педагогічних наук, Заслужений працівник освіти України, Відмінник освіти України, кавалер орденів «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІ і ІІІ ступенів  Яніна Овсієнко подякувала тим, хто причетний до організації заходу та учасникам, які цього року були надзвичайно креативні.

- Вироблені різнопланові роботи з дуже філософським значенням. Кожна робота – неповторний титанічний труд кожного учасника пленеру. Їх скульптури, як і з минулорічних конкурсів, прикрашають нашу школу. Вважаю, що ми повинні дітей навчати красою та інтегрувати науку й мистецтво, що ми й робимо у нашій школі, - підкреслила  Яніна Овсієнко

Депутати Запорізької обласної ради Тетяна Ковиліна та Катерина Луценко, які відвідали пленер, відзначили -  обласна рада підтримує школу «Дивосвіт» на високому рівні, що й дозволяє їй проводити міжнародні мистецькі заходи.

- Школа «Дивосвіт» відома за межами Запорізької області. Це чудова гімназія, а головне – вона об’єднує навколо себе всіх, хто цікавиться мистецтвом, - впевнена Катерина Луценко.

-Скульптурний арсенал школи - вражає! Воно виховує покоління. Діти, яких з дитинства виховують на такій красі, вони не можуть бути душею некрасивими. Тому проведення пленеру дуже позитивний виховальний момент, - наголосила Тетяна Ковиліна.

Керуючий справами виконавчого апарату облради Володимир Подорожко зазначив, що мистецтво робить людей мудрішими та витривалішими.

-Географія цьогорічного конкурсу підтверджує, що гончарство – вид мистецтва, який має право на існування, воно повинне та буде розвиватися. Спілкуючись з учасниками зрозуміло, що вони задоволені пленером, результатами роботи. Сподіваюся, що наступного року географія заходу розшириться і кількість учасників зростатиме, -сказав Володимир Подорожко.

У програмі пленеру - організація творчого процесу, проведення майстер - класів, мистецьких акцій, творчих майстерень під керівництвом митців, обмін досвідом роботи, а також культурно-пізнавальні заходи, в рамках яких - знайомство з історико-архітектурними пам’ятками Таврійського краю, відпочинок на узбережжі Азовського моря.

 

 

Дата публікації: 
06.07.2018