«Місія і життєве кредо соціального працівника – служіння людям», - Єгор Семенков

Сьогодні в обласній раді вітали соціальних працівників, які цієї неділі, 4 листопада, відзначають своє професійне свято. До працівників із різних служб і центрів, які надають послуги із соціального захисту населення, з теплими словами вітань і щирих побажань звернувся перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков.

-Ваше свято, без перебільшення, всеукраїнське і взагалі всенародне. До вас – працівників  управлінь праці та соціального захисту, центрів зайнятості, пенсійних фондів і т.п. – за статистикою, звертається більше третини населення нашої області. І ви добросовісно і на найвищому рівні приймаєте і приділяєте увагу кожному відвідувачу, надаєте допомогу, вислуховуєте. Коли ж ми відвідуємо заклади соціального захисту, різні інтернатні установи, щоразу приємно дивуємося вашому ентузіазму й людяності! – говорив Єгор Семенков. – Вашій професії як нікому іншому підходить термін «служіння», адже ви справді все життя служите людям, народу, за що я вам сьогодні адресую слова вдячності і найкращих побажань з нагоди свята від імені депутатського корпусу й апарату обласної ради…

Як зазначив перший заступник голови облради, механізми надання соціальних послуг і соцзахисту у нашій країні необхідно вдосконалювати. Обласна рада зі свого боку робить задля цього все можливе. Перш за все, це стосується, наприклад, Програми соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, осіб з інвалідністю, інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах «Назустріч людям», яка діє в нашій області й розрахована на 2015-2019 роки. У межах цієї програми депутати обласної ради також допомагають людям, які звертаються зі своїми наболілими питаннями й потребують підтримки й матеріального сприяння.

Пообіцявши всебічну допомогу з боку обласної ради органам соціального захисту населення й у подальшому, Єгор Семенков разом із депутатами обласного парламенту Світланою Абдурахмановою й Тетяною Ковиліною вручив нагороди кращим працівникам галузі у Запорізькій області.

Додатково:

На реалізацію заходів програми «Назустріч людям» у 2018 році передбачалося 54,6 мільйона гривень, використано 39,4 мільйона гривень, що становить 72,1%.

Так, на оздоровчу реабілітацію ветеранів війни, праці та осіб з інвалідністю, учасників антитерористичної операції у санаторіях та профілакторіях області направлено 1,7 млн. грн. (оздоровлено 281 особу), на забезпечення ветеранів війни та осіб з інвалідністю, учасників антитерористичної операції технічними та іншими засобами реабілітації – 90,36 тис. грн. (502 особі отримали палиці, милиці ліктьові, милиці пахові, ходунки та електронні годинники), на надання членам сімей загиблих ветеранів війни, які брали участь у бойових діях на території інших держав та територіях проведення антитерористичної операції на Сході України компенсації вартості житлово-комунальних послуг та твердого палива і скрапленого газу у розмірі додаткової 50-відсоткової знижки в межах норм, передбачених чинним законодавством – 388,8 тис. грн. (отримали 190 сімей), на надання одноразової грошової допомоги у розмірі 500 грн. до Дня Перемоги учасникам, які безпосередньо брали участь у бойових діях Другої світової війни використано – 307,125 тис. грн. (отримали 611 осіб).

У рамках реалізації заходів обласної Програми громадяни, які опинились в складних життєвих обставинах, бездомні громадяни та особи, звільнені з місць позбавлення волі, отримали адресну грошову допомогу на загальну суму 71 тис. гривень. На фінансування гарячого харчування громадян, які опинилися в складних життєвих обставинах, бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі – 99,9 тис.грн.

Депутатами обласної ради надано адресну грошову допомогу 13074 громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах, на загальну суму 22 млн гривень.

Цьогорік у рамках реалізації обласної Програми 12 громадських організацій, що об'єднують громадян, які потребують соціальної підтримки отримали фінансову підтримку для здійснення їх статутних завдань за рахунок коштів обласного бюджету на загальну суму 304 тис. гривень.

Загалом у Запорізькій області мешкає близько 1,7 млн. осіб, із них 485 тис. громадян, які мають право на пільги та державні гарантії за соціальною ознакою, що складає 29 % від загальної кількості населення. Серед них: ветеранів Другої світової війни – 30,5 тис. осіб, дітей війни – 147 тис. осіб, ветеранів праці – 223,6 тис. осіб; осіб з інвалідністю – 119,4 тис. осіб.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
02.11.2018