Лідери об’єднаних територіальних громад підсумували стартовий етап децентралізації і окреслили перспективи впровадження реформи на місцях

15-16 червня у Запоріжжі органи влади, донорська спільнота та об’єднані територіальні громади зібралися на Міжрегіональну конференцію з децентралізації для десяти областей – Запорізької, Дніпропетровської, Донецької, Луганської, Харківської, Сумської, Херсонської, Миколаївської, Кіровоградської й Тернопільської.

Учасники конференції підсумували стартовий етап децентралізації на прикладі створених об’єднаних територіальних громад, окресливши проблеми та перспективи впровадження реформи на місцях. Зокрема, були обговорені наступні теми: «Впровадження Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» як ключовий елемент майбутнього посилення територіальних громад: уроки та досвід», «Деякі аспекти фінансової децентралізації та розвиток об’єднаних територіальних громад Запорізької області», «Формування нової регіональної політики України в умовах децентралізації влади», «Проблемні аспекти процесів децентралізації в умовах нової економічної реальності».

Директор Запорізького ВП «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олександр Свистун розповів про найголовніші аспекти функціонування об’єднаних  територіальних громад в Запорізькій області, а професор, доктор філософських наук, декан факультету соціології та управління Запорізького національного університету Максим Лепський окреслив майбутнє розвитку громад - trandwatching децентралізації.

Також у рамках конференції її учасники взяли участь у виїзних пленарних сесіях, у дискусіях, попрацювали у групах й ознайомилися с результатами ряду соціологічних досліджень.

Сьогодні Міжрегіональну конференцію  «Децентралізація: історії успіху об’єднаних територіальних громад» урочисто закрили. Представники Запорізької обласної ради привітали її учасників із отриманням сертифікатів, з  новим досвідом і практичними знаннями, які вони зможуть втілити у своїй подальшій діяльності і розвитку громад.

Так, як прокоментувала захід заступник начальника управління з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою виконавчого апарату Запорізької обласної ради Юлія Клименко, кожна територія, кожна об’єднана територіальна громада України і, зокрема, Запорізької області специфічна і потребує індивідуального підходу. В умовах децентралізації громади потребують підтримки. І участь у подібних заходах дає можливість представникам територій обмінюватися досвідом, використовувати вже існуючі напрацювання у своїй практиці і розробляти проекти, які будуть актуальними й ефективними для тієї чи іншої території.

- У наших територій є найголовніше – діалог і обміном досвідом. І спільно ми зможемо досягнути успіху у децентралізаційній реформі і спрацювати на користь жителів новостворених територіальних громад, - зазначила Юлія Клименко.

Про успіхи про об'єднаних територіальних громад Запорізької області – дивіться тут.

Дата публікації: 
16.06.2017