«Кінотріумф.zp» втретє залучив школярів до фільмування

Третя церемонія вручення нагород за номінаціями в рамках обласного конкурсу короткометражних стрічок, організованого Запорізьким обласним центром патріотичного виховання молоді, зібрала запорізьку творчу еліту, представників обласної влади, школярів-творців стрічок та студентів Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій, які були кураторами школярів в цьому проекті.

11 команд із Запорізької області презентували стрічки власного виробництва, де акторами, операторами, монтажерами, сценаристами, реквізиторами, знімальною групою виступали школярі. Всі стрічки випущені українською мовою та мають патріотичну тематику. Зокрема, запорізькі дітлахи висвітлили в своїх роботах майбутнє України, стосунки між викладачами та школярами, військові дії на сході України, кохання однолітків, історію рідного краю, фантастичні подорожі крізь час, важливість самовпевненості для досягнення успіху.

До офіційної церемонії нагородження, яка проходила у кіно-концертному залі ім. Довженка в Запоріжжі, долучилися депутати Запорізької обласної ради Ярослав Криль, Ян Корольов та керуючий справами виконавчого апарату облради Володимир Подорожко.

У своєму вітальному слові Володимир Подорожко наголосив на важливості того, що фільми створено українською мовою, адже саме мова відокремлює українців від інших народів та робить їх самобутніми.

- Школярі протягом півріччя працювали над тим, щоб виробити сучасний короткометражний фільм. Приємно, що у фіналі представлені роботи й інтернатів, які підвідомчі Запорізькій обласній раді, - Січового колегіуму, Козацького ліцею, Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії. Це свідчить про те, що наші діти відчувають, що Україна – країна можливостей, вони хочуть та вміють творити. Сподіваюся, що через 5-10 років ми будемо дізнаватися зі світових таблоїдів про успіхи цих дітей у кіноіндустрії, - висловив побажання керуючий справами виконавчого апарату облради.

Ян Корольов, який долучився до заходу вперше, відзначив гідний рівень підготовки учасників та проведення фестивалю.

- У нас має бути більше подібних фестивалів, які розфарбовують сіру буденність, наповнюють душу та розум емоціями, - сказав депутат Корольов.

Ярослав Криль, нагороджуючи переможців разом з представниками обласної ради, процитував фільм-переможця «Орест Гамп»: «Чи задумувався ти, ким станеш у майбутньому?  - А що? Ми ніколи не залишимося такими, якими є».

У прем’єрній лізі перемогу здобула Запорізька спеціалізована школа №100, у допрем’єрній лізі – Запорізька загальноосвітня школа №33, а кращим фільмом серед лауреатів визнано фільм Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії.

 

Дата публікації: 
17.05.2018