Керівники районних і міських установ культури клубного типу Запорізької області опановують креативну індустрію у сфері культури

7-8 вересня комунальна установа «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради на базі Запорізької обласної універсальної наукової  бібліотеки провела обласний практикум для керівників районних і міських установ культури клубного типу, базових будинків культури і центрів об'єднаних територіальних громад та фахівців методичних структур області за темою «Клубні заклади як центри соціально-культурного розвитку територіальних громад».

У практикумі взяли участь 65 працівників культури з 15 районів області, 10 об'єднаних територіальних громад, міст Запоріжжя, Мелітополь, Токмак, начальники відділів культури і туризму Василівської, Вільнянської, Михайлівської, Пологівської районних державних адміністрацій та Токмацької міської ради. Також на практикумі були присутні представники департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, департаменту культури і туризму Запорізької міської ради.

Програма практикуму була насиченою та різносторонньою, розглядалися актуальні питання діяльності закладів культури, велися жваві обговорення усіх тем.

Про хід виконання розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації від 15.02.2017 року № 56 «Про регіональний план заходів, спрямованих на популяризацію європейських принципів місцевої демократії та підтримку добровільного об'єднання територіальних громад Запорізької області на 2017 рік» розповіла Людмила Абеляшева - начальник відділу культури та навчальних закладів управління культури і туризму департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації.

У своєму виступі в.о. директора обласного методичного центру культури і мистецтва Оксана Герман розкрила поняття «Креативна індустрія» у сфері культури, привела приклади дії «креативної економіки» в малих містах різних країн світу, а також ознайомила з подібним досвідом роботи реалізації сучасних масштабних культурно-мистецьких проектів у Вінницькій області.              

Продовжила тематику виступу Вікторія Верес, директорка громадської організації «Культпрожектор» м. Запоріжжя. Вона представила відео-презентацію І Міжнародного фестивалю «OPERAFEST-TULCHYN» та розповіла про своє бачення з втілення в Запорізькій області проектів, які базуються на принципах  креативної економіки, про налагодження співпраці та надання допомоги закладам культури в реалізації даних проектів.

Денис Васильєв - регіональний представник Державної організації «Українське агентство з авторських та суміжних прав» в прямому ефірі ознайомив учасників практикуму з основними аспектами дотримання Закону України «Про авторське право і суміжні права» під час проведення культурно-масових заходів, наголосив що виконання Закону є обов'язковим для всіх закладів культури  та відповів на багаточисельні запитання.

У своїй доповіді «Організація та здійснення інформаційно-методичного забезпечення діяльності клубних закладів в умовах реформування» провідний методист з організаційної роботи установ культури клубного типу обласного методичного центр культури і мистецтва Алла Рушинець акцентувала увагу присутніх на проблемах методичного забезпечення клубних закладів об'єднаних територіальних громад та розкрила основні функції методичної роботи.

Олена Райлян -  провідний методист з національно-культурних товариств обласного методичного центру культури і мистецтва презентувала другий інформаційно-методичний збірник «Барви рідного краю», в якому розповідається про обдаровані творчі особистості, колективи, що розвивають та збагачують культуру Запорізького краю та є її гордістю.

Яскравою та насиченою була практична частина практикуму. Творчі колективи  комунального закладу «Палац культури «Орбіта» Запорізької міської ради представили учасникам заходу надзвичайний калейдоскоп концертних номерів, який гармонійно доповнювали світлове та звукове шоу, а також була продемонстрована відео-презентація палацу. Успішним досвідом ефективних та прогресивних напрацювань палацу культури «Орбіта» поділилися з усіма присутніми директор Віктор Лимаренко, режисер Любов Чепіжко та керівник художній Тетяна Гальчанська.

Справжнє захоплення викликало відвідування історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» Національного заповідника «Хортиця». Спеціалісти заповіднику окреслили напрямки взаємодії із закладами культури області та провели екскурсію для всіх учасників практикуму.            

Дата публікації: 
11.09.2017