Історична настільна гра «УПА – відповідь нескореного народу» зібрала 15 команд юних запорізьких патріотів

«Нескорені», «Лідери», «Повстанці», «Джерело», «Легіон», «Знавці минулого», «Чупа-чупс зі смаком патріотизму» - ці та інші команди із учнів 9 – 11-х класів навчальних закладів Запорізької області взяли участь у турнірі з настільної гри «УПА – відповідь нескореного народу».

Організацію турніру, який об’єднав 15 шкіл, ліцеїв та інтернатів, взяв на себе комунальний заклад «Обласний центр патріотичного виховання молоді» Запорізької обласної ради. Під час урочистого відкриття турніру допитливих, розумних і патріотичних школярів - учасників історичної гри привітав керуючий справами виконавчого апарту Запорізької обласної ради Володимир Подорожко. Він наголосив на важливості знання історії:

- Ми повинні знати свою історію, починаючи з історії свого роду, свого міста, своєї області і, звісно, всієї України. Історія нашої країни – багатостраждальна. Були злети і падіння, були видатні особистості, були і зрадники. Я хотів би, щоб, читаючи, знайомлячись з історією держави, ви критично ставились до інформації, яку споживаєте. Було б непогано, щоб ви споживали інформацію відповідально, перевіряючи її в кількох джерелах. Адже ви, молодь, ми, молодь, - не майбутнє. Ми – сьогодення. І ми маємо можливість  впливати на процеси, які відбуваються в нашій державі, - зауважив Володимир Подорожко.

Отримавши такі настанови, школярі завзято взялись за розгадування головоломок історії, що їх в ігровій формі викладено у настільній грі-стратегії «УПА – відповідь нескореного народу», розробленій Українським інститутом національної пам’яті. Ведучими гри виступили студенти Запорізького Національного університету. А доводити свої знання з історії України, демонструючи обізнаність на певному історичному етапі, елементи тактики і стратегії, учасники турніру мали без допомоги друкованих джерел та гаджетів. 

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

 

Дата публікації: 
06.02.2019