Ініційована депутатом облради Віктором Буськом робоча група з’ясує правомірність нарахувань за газ

Сьогодні відбулось перше засідання робочої групи з вивчення проблемних питань діяльності суб’єктів газопостачання та можливих шляхів її вирішення. До створеної за ініціативи депутата Запорізької обласної ради Віктора Буська групи увійшли представники всіх фракцій Запорізької облради.

Аргументуючи присутнім на сьогоднішньому засіданні колегам Василю Хвостаку, Катерині Луценко та Сергію Зарубі, а також представниці Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури ЗОДА Юлії Трошиній необхідність депутатського втручання в питання нарахування платежів за газ для населення, Віктор Бусько нагадав, що, незважаючи на ухвалене наприкінці січня цього року рішення Кабміну про встановлення норми в 3,29 куб. м газу на одну особу на місяць для домогосподарств, які не мають лічильників, газопостачальними нараховують таким споживачам втричі більше - 9,8 куб. м на людину в місяць.

- Більшість сімей, які складаються з двох-трьох осіб та фізично споживають 10-12 куб. м. газу на місяць, змушені сплачувати за втричі більший об’єм голубого палива. До мене, як до депутата звертаються сотні запоріжців, обурені намаганням газопостачальних організацій стягнути в три рази більше прибутку за газ, який люди не споживають. Тому наше завдання – розібратись у цій ситуації і захистити жителів Запорізької області від свавілля газовиків, - зазначив Віктор Бусько. Його колеги-депутати підтримали цю пропозицію, адже до кожного з них приходять виборці із газовими платівками, в яких вказані завищені, на їхнє переконання, норми споживання.

Нагадаємо, підвищення норм споживання газу стосується всіх побутових споживачів, які не мають приладів обліку – лічильників газу. Зазвичай – це мешканці багатоквартирних будинків, які використовують газ виключно для приготування їжі. На сьогодні таких домогосподарств в Україні близько               3 млн.

Обраний головою робочої групи з вивчення проблемних питань діяльності суб’єктів газопостачання та можливих шляхів її вирішення Віктор Бусько взяв на себе обов’язок підготувати аналітичні матеріали щодо фактичного споживання газу мешканцями Запорізької області. Після більш детального моніторингу ситуації робоча група запланувала виїзд на «Запоріжгаз» для розв’язання проблемної ситуації.

- Не виключено, що є імовірність зловживання своїми повноваженнями посадовими особами газових компаній та внесення неправдивих відомостей в офіційні документи з метою списання неврахованих об’ємів природного газу, - висловив припущення Віктор Бусько.  

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
12.03.2019