Ідея, реалізована в польоті. На Запоріжжі піднявся в небо український гелікоптер

Сьогодні на майданчику для випробування гелікоптерів  АТ «Мотор Січ» вперше піднявся в небо український гелікоптер «Надія». Голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак взяв  участь в урочистій події та привітав керівництво й працівників підприємства із завершальним етапом створення потужної техніки.  В заході також взяли участь міський голова Запоріжжя Володимир Буряк,  керівник апарату  Запорізької облдержадміністрації  Зінаїда Бойко.

- Сьогоднішня подія дуже важлива з огляду на той факт, що сьогодні ми бачимо результат десятирічної праці і виконання поставлених задач, - підкреслив голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак. – Ми пишаємося тим, що сучасну техніку від проекту до завершеного продукту створюють на нашій землі, талановиті запорізькі інженери.  Приємно, що авіаційна галузь в Україні розвивається, забезпечує щонайменше три тисячі робочих місць, відрахування до бюджету, робить продукцію, яку добре знають в усьому світі. А головне, що ця ідея реалізована в польоті, дає нам всім надію на успішне майбутнє, - зауважив голова обласної ради.

Гелікоптер МСБ-2 «Надія» - це модернізована версія Мі-2, яка зроблена з новітнього матеріалу, має осучаснений  двигун та оснащення. Гелікоптер здатен долати відстань до 720 км.  Як зазначив почесний президент АТ «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв, «Надія» має безліч конкурентних переваг, зокрема – ціну, вартість  українського гелікоптеру нижча, порівняно з іноземними аналогами, має більшу витривалість. Може використовуватися для  патрулювання прикордонниками,  перебувати на службі в рятівників, поліції чи санавіації.  

- Я обіцяв 10 років тому, що в Запоріжжі підніметься в небо перший український гелікоптер, і цей день настав. По-перше, ми побудували майданчик для випробування гелікоптерів.  Нарешті нещодавно ми отримали сертифікат на право користування віртодромом  і сьогодні запускаємо в небо першу машину запорізького виробництва, - зазначив В’ячеслав Богуслаєв.

До кінця поточного року гелікоптер «Надія» проходитиме сертифікацію та випробування.

Дата публікації: 
16.04.2018