Дві стрічки з циклу «На краю миру» презентовано напередодні Дня Збройних сил України

Депутати Запорізької обласної ради долучилися до допрем’єрного показу двох документальних стрічок циклу «На краю миру» від телеканалу TV5, що присвячений Дню Збройних сил України.

Режисер та автор проекту Євгенія Мельник відзначила, що зйомки велися з 2014 по 2017 роки в зоні АТО. Фільми  «Під захистом: Дніпро-1» та «Чорні берети» засновані на реальних подіях, що відбуваються в зоні АТО, на історіях та трагедійних долях людей, які захищають Україну від ворога.

Перший заступник голови облради Єгор Семенков, депутати облради Ярослав Криль, Олена Клімченко, Юрій Ружин, Геннадій Фукс мали нагоду поспілкуватися з героями фільмів, які були присутні на заході.

Перший заступник голови облради відзначив, що напередодні Дня Збройних сил України відбуваються різні заходи й, зокрема, в обласній раді були вручені посмертно 30 орденів учасникам АТО.

- Те, що ми сьогодні бачимо, - реальний стан речей на лінії зіткнення в Широкіному, Мар’янці. Те, що показують у фільмах «Під захистом: Дніпро-1» та «Чорні берети», дає нам розуміння того, що таке війна, - відзначив перший заступник голови облради.

Один з героїв фільму «Під захистом: Дніпро-1» сказав: «Війна мерзотна». Єгор Семенков вважає, що слова людини, яка була там, яка бачила ті події, важливо чути та розуміти, тому мрії, сподівання бійців жити, прийти до своїх дітей, захистити свої сім`ї – це реальні емоції учасників подій, які передані у стрічках.

- Це не перший кінопродукт телекомпанії ТВ-5, та всі вони дуже важливі. Матеріал зроблено якісно. Вражає мужність та витримка автору Євгенії Мельник, операторів, які зробили цей проект. Вважаю, що такі проекти повинні бути, - сказав Єгор Семенков.

Перший заступник голови облради відзначив, що Запорізька обласна рада буде продовжувати підтримувати військових, сім’ї загиблих та запевнив, що необхідно єднатися навколо незалежності, як широкого поняття, яке включає в себе економічну незалежність й підтримку вітчизняних підприємств, допомогу військовим, забезпечувати суверенність держави.

Дата публікації: 
05.12.2017