Депутати Запорізької обласної ради продовжують інспектувати роботу шкіл-інтернатів (ВІДЕО)

Робоча група з числа депутатів Запорізької обласної ради, представників виконавчого апарату облради й Департаменту освіти і науки облдержадміністрації проінспектувала діяльність спеціалізованої школи-інтернату ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум» та Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії.

Депутати ознайомились із надбаннями навчальних закладів, учнівськими успіхами та планами подальшого розвитку.

Як розповіла директор Запорізького Січового колегіуму Валентина Єршова, заклад вважається одним із найкращих у Запорізькій області.

- Головною нашою місією є навчання та виховання обдарованих дітей з усіх куточків Запорізького краю. Виходячи із стін колегіуму, наші випускники стають студентами кращих вишів України, а багато з них стають колегами викладачів і навіть працюють пліч-о-пліч у рідних стінах колегіуму, - зазначила Валентина Єршова, додавши, що сьогодні колегіум може похвалитися багатьма досягненнями – призовими місцями на різних конкурсах і фестивалях, роботою студії «Шанс», функціонуванням робототехніки, стемлабораторії та іншими інноваційними проектами.

Члени робочої групи були приємно вражені рівнем надання освітніх послуг й пообіцяли всебічну підтримку в подальшому розвитку закладу.

У Хортицькій національній навчально-реабілітаційній академії члени робочої групи оглянули матеріально-технічну базу закладу,поспілкувалися з колективом.

Заклад є базовим у Запорізькому регіоні зі створення компетентнісно спрямованого освітньо-реабілітаційного простору, комплексної реабілітації, соціальної інтеграції та розвитку життєвої компетентності дітей і молоді з обмеженими фізичними можливостями з першого року життя до здобуття вищої освіти.

- Головна унікальність нашої академії полягає в тому, що тут створені всі умови для безбар’єрного доступу дітей до освіти. Є пандуси, ліфт, пристосовані санвузли, гарні й сучасні приміщення, - розповіла ректор академії Валентина Нечипоренко. - Подальшим кроком покращення матеріально технічної бази закладу має стати басейн, будівництво якого було розпочато цього року.

Депутати поцікавилися ходом будівельних робіт і висловили занепокоєння щодо освоєння бюджетних коштів до кінця поточного року, адже басейн і справді потрібен вихованцям закладу для успішної реабілітації.  

Підбиваючи підсумки цієї робочої поїздки, депутат обласної ради Тетяна Ковиліна зазначила, що робоча група сьогодні досягла екватору поставленої задачі. Так, оглянуто приблизно половину запланованих закладів. Усього ж у Запорізькій області тридцять шкіл-інтернатів. Всі їх депутати охоплять перевірками. На черзі – інтернатні заклади в районах області.

Наша робоча група працює ефективно. Ми оглядаємо умови, в яких працюють наші комунальні заклади і в яких виховуються діти. Виявляємо успіхи й недоліки у роботі цих закладів, простежуємо використання бюджетних коштів. Основна ж кінцева наша мета – виправити недоліки, генерувати короткострокові пропозиції й пропозиції на більш тривалу перспективу, кардинальні й оптимізуючи, - наголосила Тетяна Ковиліна.

Дата публікації: 
13.09.2018