Депутати Запорізької обласної ради не підтримали проект бюджету на 2016 рік

25 листопада 2015 року Запорізька обласна держадміністрація подала проект бюджету Запорізької області на 2016 рік на розгляд Верховної Ради України. Сьогодні, після обговорень в комісіях, документ був винесений на розгляд сесії Запорізької обласної ради.

В процесі розгляду питання директор Департаменту фінансів Запорізької ОДА Сергій Медвідь докладно розповів депутатам про обсяг доходної і видаткової частин бюджету Запорізької області на 2016 рік. Так, згідно проекту, доходи становитимуть 5 423 972,6 тис. грн., видатки також – 5 423 972,6 тис. грн..

Під час тривалого обговорення питання із запитаннями і коментарями виступили депутати обласної ради Олександр Старух, Василь Хвостак, Раїса Чухрай, Наталя Михайська, Сергій Знаменський, Іван Федоров, Геннадій Шевченко, Станіслав Чередніченко, Юрій Голота, Олег Ільїн, Ігор Батрак, Ярослав Гришин, Владислав Марченко, Володимир Байда, Едуард Гугнін, Сергій Грачов, Володимир Кюрчев, Катерина Луценко.

Депутати, яких вперше обрали до обласної ради, висловлювались категорично проти ухвалення проекту бюджету-2016, мотивуючи це тім, що вони ще не до кінця розібрались із документом, який налічує кількасот сторінок. Не бажаючи приймати рішення через власну необізнаність, вони готові навіть поставити під удар працівників бюджетної сфери, інвалідів, хворих, малозабезпечених, які не зможуть щонайменше протягом січня отримувати допомогу у повному обсязі.

Натомість досвідчені депутати, які вже знають, що бюджетний процес є пролонгованим, і зміни до нього можна приймати в будь-який момент, наполягали на необхідності затвердити документ.

-         Включіть патріотизм, проголосуйте за проект бюджету на 2016 рік, - закликала колег депутат обласної ради Катерина Луценко і нагадала про наслідки, які можуть мати місце через неприйняття документу для соціально вразливих верств населення.

До такого заклику доєднався і керівник фракції «Радикальна партія» в Запорізькій обраді Юрій Ружин, який зазначив:

-              Ми готові жити і працювати по-новому, але давайте будемо відповідальними перед жителями Запорізької області.

Не зважаючи на перерву, яку голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак зробив для консультацій з цього питання, депутати не підтримали проект обласного бюджету – 2016.  

«За» прийняття проекту бюджету проголосували 34 депутати, проти – 27, 4 утримались. Поіменний список голосування незабаром буде викладений на офіційному сайті Запорізької обласної ради.

Передбачається, що проект бюджету Запорізької області на 2016 рік буде розглянутий на наступному пленарному засідання в січні.

Коментуючи таке рішення депутатів Запорізької обласної ради, голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак зазначив, що виборчий процес і початок роботи нового складу облради припав на кінець року.

-         Я розумію, що деяким депутатам важко вникнути в бюджетний процес, багатьох лякають його цифри. Мене тішить така активність депутатів, їхнє бажання розібратися у кожній цифрі. Але необхідно розуміти, що сьогодні треба приймати рішення. Ніхто ж не заважає розбиратися, спілкуватися з головними розпорядниками коштів, запитувати і отримувати відповіді на ті питання, які вас цікавлять. Ми відкриті. Все це не звільняє від політичної відповідальності за прийняття рішень, - сказав Григорій Самардак.

Голова Запорізької облради наголосив, що обласна влада передбачила таку ситуацію і «підстілила соломки».

-          В будь-якому випадку, фінансування захищених статей буде забезпечено, і основні видатки – виплата заробітної плати працівникам бюджетної сфери, закупівля продуктів харчування, оплата за енергоносії буде відбуватись в робочому порядку. Та на жаль, ми не зможемо профінансувати відповідну індексацію заробітної плати бюджетникам. Всі виплати здійснюватимуться по 1/12 базових показників 2015 року, - зазначив голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак. 

Дата публікації: 
24.12.2015