Депутати постійної комісії з питань бюджету завзято взялись до роботи

Напередодні 5-го пленарного засідання 1-ї сесії Запорізької облради депутати постійної комісії з питань бюджету зібрались на своє друге робоче засідання.
 
В першу чергу, депутати розглянули проект розпорядження голови Запорізької облдержадміністрації «Про перерозподіл субвенцій з державного бюджету на 2015 рік». Документ передбачає перерозподіл коштів між територіями області на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу в сумі 10,7 млн. грн. та субвенції на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу в сумі 487,9 тис. грн. Розглядаючи це питання, член бюджетної комісії Іван Федоров зазначив, що в Запоріжжі, Токмаку, Веселому та в інших містах і районах області залишились невикористані кошти, які передбачались на виплату субсидій. Депутати поставили собі за мету розібратися, чи жителі цих територій кволо оформлюють соціальну допомогу, чи то території області неправильно надали розрахунки. 
 
Одним з найбільш обговорюваних стало питання про перерозподіл видатків обласного бюджету для Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації. Так, депутати розглянули перерозподіл видатків в сумі 392,4 тис. грн., які були передбачені на закупівлю вкрай необхідних лікарських засобів хворим на ботулізм, для профілактики сказу та при укусах змій для закладів охорони здоров`я. Препарати неможливо закупити у зв’язку з відсутністю даних в Державному реєстрі лікарських засобів України по зазначеним препаратам. Ці кошти були затверджені на галузь охорони здоров’я на 2015 рік. У членів депутатської комісії виникла багато питань щодо неможливості закупити вакцину проти ботулізму, корі, паротиту та інших небезпечних хвороб за бюджетні кошти. На їхню думку, обласна влада повинна бути більш наполегливою у відстоюванні інтересів жителів області. Нагадаємо, через відсутність ліцензії від Міністерства охорони здоров`я, запоріжці та жителі інших регіонів України залишились без вакцин. Адже навіть за наявності коштів в обласному бюджеті придбати неліцензовані препарати неможливо. 
 
В ході робочого засідання депутати постійної комісії з питань бюджету встигли також розглянути проект розпорядження голови ОДА «Про перерозподіл обласного бюджету на 2015 рік». Цим документом передбачається перерозподілити видатки загального фонду обласного бюджету, затверджені на 2015 рік для Служби у справах дітей облдержадміністрації в сумі 10 тис. грн. 
 
Отримавши експрес-курс лікнепу про формування доходної та видаткової частин місцевих бюджетів, в першу чергу, обласного бюджету, депутати приступили до детального розгляду бюджетних питань, які потребують вирішення до кінця цього року. Погодження розпоряджень голови облдержадміністрації, які вони розглянули на своєму засіданні, є важливим етапом у забезпеченні жителів області соціальними послугами: знижками на послуги ЖКГ, харчуванням у лікарнях тощо. 
 
Крім того, члени постійної комісії з питань бюджету розглянули і затвердили план своєї роботи на 2016 рік з урахуванням можливих змін протягом року. 
 
На завершення, члени постійної депутатської комісії з питань бюджету Запорізької облради дали доручення Департаменту фінансів Запорізької ОДА протягом 23 грудня 2015 року видати всім членам постійної комісії детальну інформацію по кожному з головних розпорядників коштів в розрізі всіх комунальних закладів і установ щодо запланованих видатків на 2016 рік. 
 
Дата публікації: 
23.12.2015