Депутати облради шукають шляхи для розв’язання «боргової кризи» між «Облводоканалом» та «Бердянськводоканалом»

Проблемну ситуацію винесли на розгляд постійної комісії  з питань будівництва, транспорту, зв’язку та паливно-енергетичного комплексу, засідання якої відбулося сьогодні в обласній раді за участі генерального директора КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради Сергія Басанського, представників «Бердянськводоканалу», ПАТ «Запоріжжяобленерго», Бердянської міської ради та керівництва обласної державної адміністрації.  

КП «Бердянськводоканал» Бердянської міської ради -  один з найбільших споживачів та одночасно, - один з  найбільших боржників   КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради. Нині борг Бердянського підприємства за отримані послуги становить близько 12 млн.грн. Через наявну кредиторську заборгованість «Облводоканал» також вимушено нарощує борги, зокрема,  3,9 млн. грн. становить борг перед ПАТ «Запоріжжяобленерго» .  Це вже призводило до відключення від електроенергії об’єктів «Облводоканалу» в м.Дніпрорудному Василівського району. Наявні  борги спричинили  й погіршення фінансового стану на підприємстві: затримку із виплатою заробітної плати перед працівниками, погіршення якості  виконання планових та поточних ремонтів, відсутність модернізації обладнання тощо.

Як зазначив голова депутатської комісії, депутат Запорізької обласної ради Олександр Рєпкін, ситуацією, що виникла на підприємстві переймаються  не лише депутати, а й правоохоронні органи, адже КП «Облводоканал» несе суттєве соціальне навантаження: його споживачі –  понад 250 тисяч мешканців області з різних районів області.

-Стурбованість ситуацією щодо розрахунків між «Облводоканалом» та «Бердянськводоканалом» знаходиться на тому рівні, що навіть СБУ вже приділяє увагу цьому питанню, наголошуючи на  негайному  розв’язанні проблем підприємства та недопущенні соціальної напруги.  Саме тому рішення, які будуть  прийняті сьогодні на комісії,  спрямовані на одне – стале забезпечення мешканців Запорізької області питною водою та вихід з кризи нашого комунального підприємства, - зазначив Олександр Рєпкін.  

Присутні на засіданні начальник служби ціноутворення, планування та економічного аналізу КП  «Бердянськводоканал» Ірина Мараховська  та заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади Бердянської міської ради Григорій Горячов пояснили, що підприємство не може своєчасно виконувати договірні зобов’язання в частині сплати за спожиті послуги через невідповідність власних тарифів, повідомивши, що частково «Бердянськводоканал» зможе погасити борг лише восени.

Прийняті на засіданні рішення прокоментував голова постійної комісії, депутат облради Олександр Рєпкін:

-По-перше, треба вживати вичерпних заходів для проведення претензійно-позовної роботи з боржниками. Якщо ти не платиш відповідно до укладених договорів, маєш бути або відключений, або обмежений в отриманні послуг. Це справедливо, - заявив Олександр Рєпкін. - По-друге, є обласна  програма «Питна вода», якою передбачено 60 млн. грн. на стабілізацію фінансово-господарського стану «Облводоканалу». Фактично ж на ці заходи спрямовано тільки 10 млн. грн. Тож будемо звертатися до обласної державної адміністрації з вимогою передбачити необхідні кошти в повному обсязі.  По-третє, розподіл субвенції обласного бюджету місцевим бюджетам має бути справедливим,  одна територія не може фінансуватися за рахунок іншої. Тож якщо комунальне підприємство Бердянської міської ради не розраховується своєчасно за спожиті послуги, то справедливим буде зменшити  для Бердянська субвенцію з обласного бюджету  саме на суму заборгованості перед КП «Облводоканал», - підбив риску голова постійної комісії з питань будівництва, транспорту, зв’язку та паливно-енергетичного комплексу Олександр Рєпкін.

Він також поінформував, що члени постійної комісії ініціюватимуть розгляд на  сесії облради проекту рішення щодо виділення коштів КП «Облводоканал» для  розробки проектно-кошторисної документації на модернізацію мереж водопостачання  та підтримають керівництво комунального підприємства щодо стягнення  боргу  з  КП «Бердянськводоканал» БМР через судові інстанції. 

 

 

Дата публікації: 
05.07.2018