9 шкіл області отримали універсальні сходові підйомники

Унікальне обладнання для шкіл, які запроваджують інклюзивне навчання, вручила Голова Ради Благодійного Фонду Петра Порошенка, дружина президента Марина Порошенко, яка сьогодні перебуває у Запоріжжі. На придбання універсальних сходових підйомників з обласного бюджету було виділено 850 тис. грн. У заході також взяв участь заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей.

Високих гостей також запросили на презентацію інтерактивної карти інклюзивних шкіл області.  

Вітаючи Марину Порошенко та гостей заходу, голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак відзначив, що в поточному році  видатки на розвиток інклюзивної освіти з обласного бюджету збільшено. Кошти на модернізацію навчальних закладів закладені в обласний бюджет і на наступний рік, який депутати ухвалили 30 листопада.

- Дякуючи пані Марині Порошенко, сьогодні в Запорізькій області дійсно відбуваються кардинальні зміни в напрямку інклюзивної освіти, - зауважив голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак.  -  Обласна рада одноголосно підтримує проекти, спрямовані на покращення умов для дітей з особливими потребами, для їх інтеграції в суспільство. Як голові обласної ради, мені приємно відзначити, що кошти, виділені з обласного бюджету на підтримку інклюзивної освіти, приносять корисну справу, а кількість дітей, для яких освітній простір Запорізької області став добрішим і відкритим, стає дедалі більше, - підкреслив Григорій Самардак.    

Він також доповів, що коштом обласного бюджету в області облаштовуються медіатеки. 10 вже працюють у школах області, ще 40 планується відкрити найближчим часом. В наступному році за кошти обласного бюджету  реконструюють два басейни, пристосовані  для дітей з особливими потребами, прийнято рішення про створення інклюзивно-ресурсного центру  по 18 територіям.  

Нагадаємо, Запорізька область стала пілотною, в якій з 2016 року здійснюється науково-педагогічний експеримент «Розвиток інклюзивного освітнього середовища у Запорізькій області». В рамках цієї програми у 2017-2018 навчальному році створено 35 інклюзивних груп у 27 закладах дошкільної освіти, 253 класи у 121 закладі загально-середньої освіти. Усього здобувають середню освіту в інклюзивних класах 395 дітей з особливими потребами.   

Дата публікації: 
05.12.2017